Business & human rights 2.0: juridische facetten van het esg-debat

business & human rights 2.0: juridische facetten van het esg-debat, donderdag 2 december 2021

Op 2 december 2021 vond de studienamiddag Business & Human Rights 2.0: Juridische facetten van het ESG-debat plaats. Een initiatief dat uitging van de UGent.

Dit thema leeft binnen onze community. Het Instituut voor bedrijfsjuristen wil dan ook graag een voortrekkersrol opnemen inzake duurzaamheid omdat de bedrijfsjurist zich ook profileert als bewaker van ethiek en maatschappelijk verantwoord ondernemen (CSR).

De mensenrechten en ESG werden belicht vanuit verschillende invalshoeken zoals onder meer het internationaal recht, financieringsrecht en aansprakelijkheidsrecht.

Het sluitstuk van deze interessante studiedag was een paneldebat onder leiding van prof. dr. Diederik Bruloot, hoofddocent, Instituut Financieel recht, UGent. Het was een eer voor het Instituut hier onze stem te laten horen. Ingrid D’Haeyer, bedrijfsjurist en diensthoofd Banking products KBC Group Legal deelde met andere vooraanstaande panellisten haar expertise in deze materie.

Ingrid zette heel terecht de verantwoordelijkheid in de kijker die hier te beurt valt aan de bedrijfsjurist en wees erop dat dit nu echt wel op de ondernemingstafel ligt! More on this will come.

More news


10 januari 2025

Eerste vergadering van de nieuwe Raad en verkiezing van het ExCo

Gisteren hield onze nieuwe Raad zijn eerste vergadering.

Lees meer...

02 december 2024

Bridging worlds: de bedrijfsjurist en de (buiten)wereld

Op donderdag 14 november vond de 35e Dag van de bedrijfsjuristen plaats. Thema van deze editie was...

Lees meer...

22 november 2024

Interview VGD: Niet een beetje, maar volledig juist: het traject van IBJ

Ambitie en noodzaak als vonk van verandering

Lees meer...

01 oktober 2024

Interview Jubel: Dynamiek en diversiteit: de inzichten van drie IBJ-raadsleden

“Durf meedoen, durf je kandidaat stellen” Dominique Trimpont

Lees meer...